Zbychowo
 Janina Januszewska   
84-206 Zbychowo, gm. Wejherowo, woj. pomorskie
 
Strona główna
Dane ogólne
Historia
Turystyka
Ciekawostki
Mapy
Galeria
Kultura
OSP Zbychowo
Informator
Aktualności

Księga gości
Księga gości


View Promocja tomiku Janiny Januszewskiej


   W czerwcu 2004 r. Samorządowe Gimnazjum w Bolszewie na czele z dyrektorem Henrykiem Prangą gościło w swoich murach poetkę Janinę Januszewską i jej gości. Okazją do spotkania była promocja liczącego blisko 100 wierszy tomiku poetyckiego pt. 'Moje wierszyki' autorstwa pani Janiny, którego wydawcą jest Urząd Gminy Wejherowo.
   Podczas promocji debiutanckiego tomiku poezji wójt Jerzy Kepka, wręczając poetce 50 autorskich egzemplarzy przyznał, że pochodzące z niego wiersze potrafią ująć za serce i skłaniają do refleksji.
   Stanisław Janke w swojej recenzji książki stwierdził, że jest to książka o wierze, miłości, nadziei i tęsknocie, która często przeradza się w nostalgię.
   Zebrani goście mieli możliwość wysłuchania kilku wierszy , które przy akompaniamencie gotary zaprezentowali, prowadzeni przez nauczycielkę języka polskiego Marię Treder, uczniowie II klasy z Samorządowego Gimnazjum w Bolszewie. Po chwili zadumy, do której skłaniały wysłuchane wiersze odbyła się rozmowa z autorką tomiku, która następnie wszystkim gościom rozdała autorskie egzemplarze.
   Tomik poezji został wydany w szczególnym dla gminy Wejherowo czasie, gdyż tuż po uroczystej sesji będącej inauguracją obchodów 70-lecia gminy.