Zbychowo
 Aktualności 
               84-206 Zbychowo, gm. Wejherowo, woj. pomorskie
 
Strona główna
Dane ogólne
Historia
Turystyka
Ciekawostki
Mapy
Galeria
Kultura
OSP Zbychowo
Informator
Aktualności
Forum      Nowość

Księga gości
Księga gości

 • Archiwum 2006

 • Archiwum 2005

 • Zmiany na stronie
  • 25.05.2007 r. Kaszubskie Zielone Świątki w Zbychowie 27.05.2007

   Plakat obejrzyj

  • 07.04.2007 r. Wielkanoc 2007
        Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia. Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób życzy
                                           Admin

  • 04.04.2007 r. Wspomnienia Bolesława Borka. Zbychowo w latach 30-tych XX w.
    - przeczytaj

  • 16.03.2007 r. Janina Januszewska wśród gimnazjalistów
        8 lutego w Samorządowym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bolszewie odbył się wieczór z cyklu "Spotkań z poezją", którego gościem była p. Janina Januszewska ze Zbychowa. Autorka recytowała treść wybranych utworów poetyckich zamieszczonych w tomiku zatytułowanym "Moje wierszyki". Wszystkie zaprezentowane teksty poetyckie zostały wzbogacone o komentarz bohaterki spotkania, dzięki któremu można było poznać okoliczności powstania danego utworu.
        Po skończonej prezentacji, uczniowie mieli okazję uzyskać odpowiedzi na nurtujące i interesujące ich pytania. Na zakończenie miłego wieczoru poproszono p. Janinę Januszewską o pamiątkowy wpis do tomiku poezji (wzbogacającego księgozbiór biblioteki szkolnej) oraz kroniki dokumentującej realizację wieczorów poetyckich. Spotkanie przebiegło w sympatycznej i przyjaznej atmosferze, czego odzwierciedleniem było wspólne zdjęcie uczestników.
        Organizatorkami "Spotkania z poezją" są nauczycielki gimnazjum: H. Bojke, A. Walczak-Pieścińska i E. Laskowska. Mamy nadzieję, iż dzięki spotkaniom z żywym słowem gimnazjaliści dostrzegą piękno języka poetyckiego.
   (Nasza Gmina)

  • 12.03.2007 r. Planowana przerwa w dostawie prądu.
        Koncern Energetyczny ENERGA informuje o planowanym wyłączeniu prądu dnia 14.03.2007 r. w godz. 13:00 - 16:00 w obrębie:
   T-95413 Zbychowo Jezioro, T-95432 Zbychowo Letnisko , T-95409 Zbychowo Masarnia, T-9347 Zbychowo Hydrofornia, T-95433 Zbychowo Wybudowanie, T-9454 Zbychowo

  • 28.02.2007 r. Dopłaty do materiały siewnego
        Wójt gminy Wejherowo informuję o możliwości uzyskania dopłaty do materiału siewnego dla wszystkich tych rolników, którzy ucierpieli podczas ubiegłorocznej suszy. W sprawie dopłat należy kontaktować się Pomorskim Oddziałem Regionalnym ARiMR w Gdyni. tel. 58 668-60-03

  • 27.02.2007 r. Nowa linia MZK
        W związku z docelową całkowitą likwidacją linii PKS na odcinku Wejherowo - Gdynia (przez Nowy Dwór Wejherowski i Bieszkowice) z inicjatywy dyrektora Szkoły Podstawowej p. Henryka Miotke podjęto działania mające na celu uruchomienie nowej linii autobusowej MZK Wejherowo - Reszki przez Nowy Dwór Wejherowski i Zbychowo. W tym celu rozpoczęto zbieranie podpisów wszystkich zainteresowanych osób. W pierwszej kolejności listę podpisali rodzice uczniów ze SP. Następnie sołtysi poszczególnych wsi tj. Bieszkowice, Nowy Dwór Wejherowski, Reszki i Zbychowo zostali zobowiązani do zebrania podpisów wśród mieszkańców.

  • 23.02.2007 r. Atak zimy

   Atak zimy w powiecie wejherowskim obejrzyj

  • 21.02.2007 r. Środa popielcowa - pierwszy dzień wielkiego postu
        Dzisiaj, w religijnym kalendarzu katolików przypada Środa Popielcowa i początek liczącego 40 dni (nie licząc niedziel) wielkiego postu. Obowiązuje tego dnia zakaz spożywania mięsa. Na znak pokuty za grzechy, księża sypią wierzącym popiół na głowy. Mówią przy tym: „Pamiętaj człowiecze, że prochem jesteś i w proch się obrócisz”, albo: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Popiół pochodzi ze spalenia poświęconych palm, niesionych w procesji ubiegłorocznej Niedzieli Palmowej.      Początki tego zwyczaju posypywania głowy popiołem sięgają IV wieku. W XI wieku papież Urban II uczynił go obowiązującym w całym Kościele. Pokutnicy mieli prawo wstępu do kościoła dopiero po wielkanocnej spowiedzi. (DB)

  • 20.02.2007 r. Nowy komendant od jutra
        Nowym komendantem powiatowym policji w Wejherowie zostanie podinsp. Mariusz Mocek, dotychczasowy zastępca miejskiego komendanta w Słupsku. Informacja o rezygnacji nadkomisarza Tomasza Ziemanna ze stanowiska komendanta powiatowego wywołała prawdziwą burzę, zarówno w środowisku policyjnym, jak i wśród samorządowców oraz mieszkańców miasta.
        - Jestem zaskoczony i zdziwiony jego odejściem, bardzo dobrze współpracowało się z nadkomisarzem Ziemannem - mówi Józef Reszke, starosta wejherowski.
        Na internetowym forum www.wejherowo.naszemiasto.pl pojawiło się już kilkadziesiąt komentarzy w tej sprawie. Podwładni najczęściej żałują komendanta, piszą, że odchodzi człowiek, który całe serce oddał wejherowskiej jednostce. Według nich Ziemann był komendantem godnym podziwu, człowiekiem prawym i uczciwym.
        Tomasz Ziemann oddał się do dyspozycji komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku po dziesięciu miesiącach służby w Wejherowie, oficjalnie z przyczyn osobistych. Jutro w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie zaplanowano uroczystość przekazania obowiązków nowemu szefowi. Podinsp. Mariusz Mocek pracuje w policji od 1991 roku. Ma duże doświadczenie szczególnie w pracy pionu kryminalno-śledczego.

  • 20.02.2007 r. Limitowane rozkłady jazdy autobusów PKS
        Na wejherowskim dworcu PKS od pół roku nie ma tablicy informacyjnej z rozkładem jazdy wszystkich autobusów. Jego brak bardzo utrudnia życie podróżnym. Jacek Lachs, dyrektor działu eksploatacji Pomorskiej Komunikacji Samochodowej w Wejherowie przyznaje, że dużej tablicy informacyjnej ze wszystkimi kursami autobusów na dworcu nie ma.
        - Nie oznacza to jednak, że pasażerowie zostali pozbawienie podstawowych informacji - wyjaśnia Jacek Lachs. - Tabliczki informacyjne o odjazdach są na każdym stanowisku. Poza tym można udać się do dyżurnego ruchu, on udzieli wyczerpujących wyjaśnień. Postaramy się o zamontowanie dużej tablicy z godzinami odjazdów, jednak nie mogę obiecać żadnej konkretnej daty.

  • 10.02.2007 r. "Spotkania z poezją" - Janina Januszewska
        Dnia 08.02.2007 r. w Samorządowym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bolszewie odbyło się spotkanie z uczniami oraz prezentacja twórczości Janiny Januszewskiej ze Zbychowa.

  • 02.02.2007 r. Przepudowa wyjazdu - Reda

   Przebudowy dróg obejrzyj

  • 15.01.2007 r. Weekendowe wichury i ich skutki
        Około 1200 gospodarstw domowych w województwie pomorskim pozostaje jeszcze bez prądu (stan na poniedziałek godz. 10.30). Skutki wczorajszego huraganu usuwa bez przerwy ponad 200 pracowników ENERGI.
   Najwięcej uszkodzeń wichura, której prędkość dochodziła wczoraj do 130 km/h, poczyniła w powiecie wejherowskim, gdzie bez zasilania pozostaje obecnie około 500 odbiorców. W powiatach kartuskim i kościerskim - ok. 250, a w regionie słupskim - ok. 500. W niedzielę do godz. 15 ekipom technicznych Koncernu Energetycznego ENERGA udało się usunąć niemal wszystkie awarie. Jednak nawałnica, która przeszła późnym popołudniem nad Pomorzem, spowodowała kolejne uszkodzenia. Chwilami bez prądu było ponad 5 tysięcy gospodarstw domowych.
   Z każdą godziną liczba odbiorców pozostających bez zasilania zmniejsza się, jednak naprawy mogą potrwać jeszcze kilka, a nawet kilkanaście godzin, gdyż w wielu miejscach trzeba odbudować całe linie, tj. postawić słupy, naciągnąć przewody. Jeśli nie będzie dzisiaj bardzo silnego wiatru, a prognozy synoptyków na to wskazują, wszystkie usterki powinny zostać usunięte do wieczora. (DB)

   Kolejna wichura w powiecie wejherowskim obejrzyj

  • 01.01.2007 r. Pomorze. Wichura
        Prawie 900 gospodarstw na Pomorzu nadal nie ma prądu (w ostatnim dniu starego roku prawie 10 tys. gospodarstw było pozbawionych energii!). Nieczynnych jest około 100 stacji transformatorowych w regionie. Silny wiatr, który wczoraj wiał nad północno-zachodnimi regionami Polski łamał drzewa, zrywał dachy i linie energetyczne. Obecnie, najgorsza sytuacja panuje w rejonie Kartuz, gdzie energetycy zmuszeni byli warunkami do przerwania prac w nocy. Większość linii biegnie tam w lasach, a silny wiatr uniemożliwiał pracę na wysokościach. Podobnie było w rejonie Wejherowa i Kościerzyny. Służby energetyczne zapewniają, że usuną dzisiaj większość awarii. Ekipy wyjechały w teren już przed 8.00. Na razie, w pomorskiem wiatr osłabł, ale prognozy nie są jednak optymistyczne. Synoptycy zapowadają kolejna wichurę, w południe powieje z zachodu z prędkością 120 kilometrów na godzinę. (DB)

   Wichura w powiecie wejherowskim obejrzyj

  • 01.01.2007 r. Kolęda - Plan wizyt duszpasterskich PLAN


  Zmiany na stronie